VYBERTE SI REGION

Malár premiérovým gólem vystřelil Kyjovu další výhru

Kyjov – Kyjov udržel i ve čtvrtém zápasem před vlastním publikem domácí neporazitelnost. Svěřenci kouče Hrabala se po remíze s Mutěnicemi vrátili na vítěznou vlnu, Inzert Expres zdolali ve vloženém 15. kole 1:0. Jediný gól vstřelil v 72. minutě Vladimír Malár. Je to první branka bývalého ligového kanonýra v dresu slováckého celku.

13.9.2012
SDÍLEJ:

Kyjovský útočník Vladimír Malár (v modrém).Foto: Deník/Libor Kopl

„Ze dvou domácích zápasů jsme chtěli čtyři body, což se nám povedlo. Teď nás venku čekají přijatelnější soupeři, tak snad něco domů přivezeme," uvedl trenér Kyjova Alexander Hrabal. Jeho tým vstoupil do středečního duelu slušně. Již ve 4. minutě se ocitl Paták sám před brankářem Znojma, ale byl příliš blízko, a tak trefil pouze nohy gólmana Vítámváse. O chvíli později se do zakončení dostal Fridrich, ale mířil nad bránu hostí. To však bylo ze strany domácího týmu na dlouhou dobu vše.

„V prvním poločase jsme hráli velmi špatně. Dělali jsme velké chyby, chyběl nám lepší pohyb. Byl to jeden z nejhorších poločasů, co jsem u týmu. Vůbec se nám nedařilo. Soupeř hrozil z velmi rychlých protiútoků," pronesl Hrabal.

Inzert Expres však nedokázal své nebezpečné úniky přesně zakončit. Znojmo několikrát zahrozilo i po standardní situaci, brankář Kůřil byl však pozorný a všechny ošemetné situace s přispěním zadáků zvládl.

Kyjov znovu zahrozil až ve 42. minutě, kdy po závaru před brankou Vítámváse nedokázal Kuchař dopravit míč do sítě.

Druhou polovinu utkání odstartovala krásná střela Půčka. Ve 48. minutě se hosté dostali do své největší šance, když jejich útočník dostal přihrávku na hranici ofsajdu a uháněl sám na Kůřila. Ten však jeho pokus reflexivně nohou vykopl. „Bylo to něco podobného, jako když v neděli uháněl Holešinský. Přežili jsme klinickou smrt," oddechl si Hrabal, který Kůřila znovu chválil. „Spolehlivě pracují obrana na čele s Holečkem a Víškem všechno vyřešila společně s brankářem Kůřilem," uvedl Hrabal.

Kyjov byl po změně stran lepším týmem. Díky zjednodušené hře a důrazu se dostával do nebezpečných situací. „Po rozumné debatě jsme do toho dali srdíčko a už to šlo. Přidali jsme na důrazu a více šli za vítězstvím. Ve druhém poločase jsme podali velmi dobrý výkon," pronesl kyjovský kouč.

Jediný gól zápasu zaznamenal v 72. minutě Vladimír Malár. Bývalý forvard Synotu, Sparty a Slavie se krásně hlavou trefil po standardní situaci Víška. Domácí mohli ve zbytku zápasů svůj těsný náskok ještě navýšit, ale Mlýnkova chytrá střela mířila nad a Malárova dorážka skončila na břevně hostující svatyně.

Kyjov tahle neproměněná šance mrzet nemusela, protože hosté už se na vyrovnání nezmohli. „Je to další naprosto zbytečná prohra v zápase, ve kterém jsme měli herně určitě navrch. Ale co nám je to platné, když nejsme schopni vstřelit branku ani z takové šance, jako je samostatný nájezd z poloviny hřiště. Domácí hrozili jen ze standardních situací. Bohužel jednu z nich jsme neubránili, a to nás stálo minimálně bod," uvedl na klubovém webu kouč IE Znojma trenér Tomáš Pěnkava.

Kyjov se s deseti body dotáhl na svého středečního soupeře, v našlapané tabulce je jedenáctý.

Krajský přebor, 15. kolo: FC Kyjov 1919 – IE Znojmo 1:0 (0:0)

Branka: 72. Malár

Diváci: 190

Kyjov: Kůřil – Půček, Víšek, Holeček, Mlýnek – Gebhart (80. Mach),, Bartoň, Fridrich, Kuchař (74. Rubík) – Paták (68. Z. Možíš),, Malár.

IE Znojmo: Vítámvás – Horák, Veselý, Kubošný, Šplíchal, Ostrý, Šťáva, Vašíček (80. Černý), Škvařil, Zach, Mařík.

Autor: Libor Kopl

13.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rozhodla poslední minuta. Drtiči přišli v Opavě o náskok i třetí příčku

Hodonín – Hodonínským hokejistům se vstup do nového roku 2017 nepovedl. Drtiči neudrželi v Opavě nadějné vedení 2:1, které hostům v prostřední části vystřelili Michal Venclík s Matějem Charvátem, a ve 30. kole druhé ligy nakonec padli 2:3. Vyrovnané utkání v čase 59:30 rozhodl útočník Slezanu Jakub Vítek. Slovácký celek po smolné porážce klesl v tabulce na čtvrté místo.

Mezi Baťova tovární města patřily i Ratíškovice, připomíná nová kniha

Ratíškovice – Na předvánoční knižní trh se dostala monografie Martina Jemelky a Ondřeje Ševečka Tovární města Baťova koncernu. Ta poprvé uceleně sleduje ekonomickou a především sociální dimenzi baťovského podnikání v době jeho vrcholné zahraniční expanze. „Na kapitolu o Ratíškovicích nás upozornil historik architektury profesor Rostislav Švácha," uvedl místostarosta Radim Šťastný.