Gazeta.pl   Forum   Aktualności i Media   Tragedia w Smoleńsku   Katastrofa w Smoleńsku

Re: Ech, gdybym znał nowe, istotne fakty, to:

Autor: vargtimmen 09.11.10, 04:47
Dodaj do ulubionych zarchiwizowany
vobo7 napisał:

> vargtimmen napisał:
>
> > GPS w wersji wojskowej (do 3 metrów precyzji pozycji w pionie lub leps
> zej)

>
> Drobne uściślenie: nigdy o niczym takim nie pisałem ( ani nawet nie słyszałem :) ).
>

Nie chciałem sugerować, że Ty pisałeś, chciałem sugerować, że tak jest :)

> Ponieważ pamiętam, że to Cię interesowało, to dodam: UNS-1D nie ma zdolności WAAS/SBAS. To wprowadzono dopiero od wersji 1F, określanej też czasem przez UASC jako "Super-FMS". Jest upgrade wersji 1D do wersji 1D+, który, o ile dobrze rozumiem daje równoważność takiej aktualizacji z wersją 1F. Niemniej o niczym taki
> m mi nie wiadomo jeśli chodzi o polskie samoloty.

Cóż, ja się nie spodziewam tego, by pełne możliwości nawigacji tego rodzaju samolotów miały być publikowane, a już na pewno nie po tej katastrofie, w której 3/4 oczywistych, dość szeroko znanych danych pokrywane jest szumem sprzecznych wersji.

>
> Sygnał EGNOS nie sięga Smoleńska. Jeśli chcesz, to Ci podam linki, żebyś sobie
> sam sprawdził.

Dawno temu sprawdziłem i wiem, że sięga, tyle, że z nieco niższą, niż najlepsza dokładność. To rodzaj diff-GPS, kluczem do wysokiej dokładności jest znajomość stanu jonosfery, a ta znów tak szybko się nie zmienia od Warszawy do Smoleńska.

Linki do tego miałem w czerwcu, ale mogę raz jeszcze poszukać.


> W kwietniu w ogóle nie było transmisji SoL, a zamiast tego był c
> ały czas sygnał testu. SoL włączono dopiero we wrześniu o ile pamiętam, a i to
> z problemami.
>
> Jeśli chodzi o wersję faktycznie wojskową, czyli P-code, to się nie wypowiem bo
> mam o tym pojęcie żadne. Niemniej FMS UASC to nie jest produkt wojskowy ale zwykły, komercyjny.
>

Pytanie, czy tupolew miał FMS UNS-1D, czy 1D+, bo ten mały plusik robi 1F z 1D , A upgrade to głównie software, może też procesor. Nic wielkiego. Więc i upgrade softu i części hardware'u do współpracy z wojskowymi modułami GPS to też nie powinno być nic wielkiego.


> Nocy życzę takoż, dobrej a spokojnej :)

Dziękuję i witam o poranku :)

PS. Zakładając, że stenogramy nie są tak całkiem sfałszowane, to sytuacja wygląda tak, jak gdyby oni pochodzili w jakimś trybie automatycznym (vide ten spokój, o którym pisał Y-N-W), dlatego spokojnie czekali, aż zobaczą pas... a zobaczyli las. Tyle, że wtedy było już za późno.

Jeszcze raz: dzień dobry!

--
Carpe diem
Poleć znajomemu Powiadomienie zostało wysłane
Poleć tę wypowiedź znajomemu
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
Pokaż wszystkie (101-194)
(1-100)
przejdź do: 1-100 101-194

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Ostatnio odwiedzane wątki

Zaloguj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.