Gazeta.pl   Forum   Aktualności i Media   Tragedia w Smoleńsku   Katastrofa w Smoleńsku

Re: Ech, gdybym znał nowe, istotne fakty, to:

Autor: vobo7 09.11.10, 10:13
Dodaj do ulubionych zarchiwizowany
Vargtimmen,

Dzień dobry również i jak najbardziej. A na dobry dnia początek widzę, że wróciłeś do formy i jesteś uparty niemal jak Igor, jeśli chodzi o EGNOS. Ja mam te linki cały czas, nie musisz szukać; co jakiś czas nawet sobie na to lookam. A Ty opowiadasz tu bajki. Po pierwsze obejrzyj sobie relacje dla HPL i VPL. One się nie nadają do wykorzystania. Po drugie, żaden SBAS'owy odbiornik nie mógł być używany w Smoleńsku 10-tego kwietnia. A to z tego prostego powodu, że żaden taki odbiornik nie pociągnie lądowania odbierając transmisję MT0 ("Don't Use - SBAS test mode") a taka była wtedy nadawana. Do wykorzystania w powietrzu potrzebna jest transmisja sygnału Safety-of-Life (SoL). Ten zaczął być nadawany dopiero 2-go września! I choć to było z wielką pompą i paradą, to również z przerwą, bo im się coś pokićkało w algorytmach. Zapomnij o tym EGNOSie wreszcie :).

Przejdź na P-code, to przestanę się na Tobie wyzwierzęcać :)
W końcu to tajne przez poufne, przez zainstalowane wyłącznie w ogonie i wyposażone w samozniszczarkę.

Jeśli chodzi o upgrade do wersji D+, to wykluczyć nie można, ale to baardzo mało prawdopodobne. Czemu? Ano po pierwsze temu, że EGNOS jest dopiero od września, więc wcześniej zupełnie nie byłoby po co wydawać na to kasy. Nawet teraz niezbyt jest po co - ile jest takich podejść opracowanych w Europie, hm? Po drugie, wydaje mi się, że oni tam mieli nienajnowsze wersje softu; z pewnością tak było w wypadku TAWS, co widać po składni europejskiej wersji komunikatów FLTA. W wersjach nowszych te komunikaty są zgodne z TSO, czyli przeplatane jeśli chodzi o warning FLTA i miejsce fraz "PULL UP".

> wygląda tak, jak gdyby oni pochodzili w jakimś trybie automatycznym

No mnie to też tak wygląda. Aczkolwiek mamy dwie poważne plotki, z których wynikałoby coś przeciwnego. Dlatego też sobie poplotkowaliśmy.
Poleć znajomemu Powiadomienie zostało wysłane
Poleć tę wypowiedź znajomemu
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
Pokaż wszystkie (101-194)
(1-100)
przejdź do: 1-100 101-194

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Ostatnio odwiedzane wątki

Zaloguj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.