Lépe vstoupili do utkání domácí, kteří efektivně přenášeli hru na křídla a soupeře hned ze začátku zaskočili dvěma rychlými brankami.

I přes výše zmíněné vyloučení Malaníka se Hraničtí opřeli do hostů již v 6. minutě a rozsvítili výsledkovou tabuli zásluhou Martina Lasovského. Toho při první brance našel přesným přistrčením Jan Ferenc.

Lasovský následně zvedl skóre na 2:0, když o čtyři minuty později reagoval na vrácený centr od Vyky.

„Martin má stabilní výkonnost, teď ji navíc okořenil konečně i brankami," prozradil na úvod Rostislav Sobek.

Podle něj se oba soupeři nevyvarovali na promočeném terénu ztrátám míče, přesto i po změně stran Hraničtí udrželi dvougólový náskok.

K dramatizaci situace přispěl Jeseník až sedm minut před koncem základní hrací doby, kdy se mu podařilo dostat míč skrze domácí obranu. Po nákopu hlavou snížili hosté na 2:1 zásluhou Adama Břízy.

Těsný náskok se svěřencům Rostislava Sobka podařilo pojistit až v nastaveném čase.

Jeseník riskoval protiútok od rychlého Ference za cenu pokutového kopu.

Hranický kanonýr sice penaltu neproměnil, ale připravený Jan Nehyba reagoval na vyražený z rukou brankáře Pastuchy a vzápětí vrátil balon do sítě hostí.

„Hranice hrály od čtvrté minuty o deseti, daly rychle góly a herně vůbec nic nepředvedly. My ale bohužel taky ne. Hráči mají v zápasech venku nějaký psychický problém, je to v hlavách. Jiné vysvětlení naší špatné hry mě nenapadá," doplnil smutně jesenický kouč Petr Ševčík.

Kouči týmu z lázeňského města však kontroval domácí lodivod. Podle Rostislava Sobka rozhodly dva rychlé góly ze začátku o konečném výsledku i přesto, že Hraničané měli v poli o jednoho hráče méně.

„Bylo to určitě o psychické výhodě. Myslím, že soupeř podcenil situaci, i když se dostal do početní výhody," argumentoval trenér Sportovního klubu.

„V utkání rozhodují individuální výkony, disciplína a dodržení taktiky. Tomuto zápasu není moc co vytknout," zamyslel se Rostislav Sobek.

Další soupeř: Pustá Polom

Jeho mančaft vyjíždí o víkendu na hřiště Pusté Polomi. Ta sice v odehraném sobotním 12. kole dostala lekci od vedoucího Valašského Meziříčí 2:1, přesto se držela a pokrývala obranu Valachů skrze střed hřiště.

Podle lodivoda hranické bárky rozhodne v sobotním utkání na severu Moravy disciplína a individuální výkonnost.

„My máme už zažitý styl, který na soupeře platí. Musíme se ho snažit udržet," konstatoval Sobek.

Podzimní část sezony Divize E právě eskaluje a do konce poloviny ročníku 2016/2017 zbývají ještě tři kola. Trenér Hranic si myslí, že jeho tým se nachází daleko nad očekáváním.

„Všechny týmy už mají nějaké šrámy. Doma cítíme, že bychom mohli hrát lépe. Venku hrajeme uvolněně. Doma bychom rádi divákům předvedli kvalitnější výkony. Budeme na tom pracovat," přál do zbývajících zápasů Rostislav Sobek.

SK Hranice – FK Jeseník 3:1 (2:0)

Branky: 6. a 10. Lasovský, 90. Nehyba – 83. Bříza. Rozhodčí: Dorušák – Vojáček, Ehrenberger. ŽK: Vyka – Vavrač, Furik, Mlynář, Novák. ČK: 4. Malaník (Hranice). Diváci: 123.

Hranice: Tomečka – Kalous, Lasovský, Nehyba, Čáp, Ferenc, Šigut (87. Sobek), Malaník, Vyka (90. Kovařčík), Kundrát, Šišlák. Trenér: Rostislav Sobek.

Jeseník: Pastucha – Furik, Karakasidis, Mlynář, Vavrač (65. Novák) – Kysela, Hanzlík, Minka, Woitek – Navrátil (81. Vrána), Bříza. Trenér: Petr Ševčík.

Autor: Lubomír Budný